Mojo Windsup

Cikkek / Friss hírek

XXXIII Szent István Kupa - beszámoló

Beugróként Alsóörs rendezte meg a XXXII. Szent István kupát, mert a szervezők idén nem tudtak helyet biztosítani a régi jól bevált Almádi helyszínen. Alsóörs idén másodjára is jól vizsgázott, 36 versenyző gyűlt össze nemzeti ünnepünkön.

A verseny Raceboard, RSX és Tecno osztályoknak a tervezett maximum futamot sikerült megrendezni, és a Formula osztálynak is 4 értékelhető futamot bonyolított le a rendezőség. A legizgalmasabb futam a már hagyományosnak nevezhető hosszú távú verseny volt a Szent István vándor kupáért. Ezt a versenyt egy erős szélnyomásban (18-22 csomó) futották végig a versenyzők, összesen 11-en értek célba. A győztes Gádorfalvi Áron ideje 43 perc volt, míg a 11. versenyző 1 óra 55 perc alatt teljesítette a távot!

A versenyen papírforma eredmények születtek, az olimpiai osztályokban Gádorfalvi Áron, és Cholnoky Sára diadalmaskodtak, míg a junioroknál Geiger Ricsi ismét meggyőző fölénnyel nyert, csakúgy, mint Varga Gábor Formula osztályban, akire Dr. Molnár Ákos volt csak veszélyes.

A verseny mellett a parton Rip Curl vásár várta az érdeklődőket, csütörtökön bográcsgulyás, pénteken paprikás krumpli volt a menü. Ilyen körítéssel pompás hangulatban telt az ünnepi hétvége.

Jövőre remélhetőleg újra találkozunk Alsóörsön!