Szerintunk a legjobb szorfiskola 1.

S & S Group Kupa - Agárd - Beszámoló

További képek

Szombaton a 14-22 csomós szél lehetővé tette, hogy a  programot szlalom futamokkal kezdjük. A pöffös, de azért erős szélben sikerült downwind pályát tűzni, amin kis csúszással, délben sikerült ellőni az első rajtot.

A 15 fős mezőnynek 4 futamot sikerült rendezni. A körülmények nehezítették az optimális felszerelés kiválasztását. Akik kisebb vitorlát vagy deszkát választottak, könnyen kijöttek a siklásból, akik nagyobbat, azoknak a ráfújásoknál kellett kapaszkodni. A négy futam alapján három futamgyőzelemmel Varga Gábor magabiztosan nyerte a versenyt. Óriási meglepetésre a szinte folyamatosan sikló 13 éves Geiger Ricsi lett a felnőtteknél a 2 helyezett. Az összesítésben 3. helyen végző Molnár Ákos jól tette hogy a 2. futam után 9.6-ra cserélte a vitorlát, így egyből egy első helyet tudott bezsebelni a kisebb szélben. Cholnoky Sára összesítésben gyönyörű versenyzéssel a 4. míg a lányok közül az első helyen végzett.

Jó volt látni, hogy új, fiatal tehetségek is megjelentek a versenyen. A kora délutáni órákra a szél kissé gyengült, de ahhoz megfelelő volt, hogy pályaversenyt lehessen rendezni az RS:X, a Raceboard, Formula(edzőfutam) és a Bic Techno293 osztályoknak. A kimerült versenyzőinket a gulyás vacsora után Ferenczi Szonja élőzenés koncertje szórakoztatta. Sajnos vasárnapra a szél elfáradt és "kimerült". Az izgatott szélmérések nem mutattak csak 1,5 max. 2 csomós szelet. A parton és vízen szélmentes programokkal készültek a rendezők, nagy sikere volt a trambulin versenynek és a "Herkulesek a vízen" játéknak, ami igazi küzdelmet hozott.

13 órakor indítottuk a SUP versenyeket, amely most is nagy sikert aratott és sok izgalmas pillanatot hozott. Az eredményhirdetésnél a versenyzők a jól megérdemelt érmek mellé a támogatók jóvoltából tárgynyereményeket is kaptak. Gárdony város Polgármestere a verseny legeredményesebb férfi, női, ifjúsági versenyzőjét Gárdony Város Vándorkupájával díjazta. A női kupát Cholnoky Sára, a férfi kupát Varga Gábor, míg az ifjúsági kupát Geiger Ricsi vitte haza.