Magyar Bajnokság II. Forduló - Balatonfüred

RS:X Női

Raceboard junior

Raceboard classic

Formula

A hétvégén megrendezett bajnoki fordulón a természet erői megajándékozták versenyzőinket mindennel, ami egy jó küzdelemhez szükséges. Nem volt hiány szélből, időnként még kicsit soknak is tűnt a 25 csomós széllökés az ifjabb korosztály számára.

A szombati versenynapon ráadásul szikrázó napsütésben róhatták köreiket a Magyar pályaversenyzés lelkes sportolói. Nem volt hiány futamokból sem, az első napon a Racebord osztályoknak 3 sikeres futamot sikerült rendezni, a Formula Windsurfing osztályban pedig 2 futam teljesült, mivel a versenyrendezőség a délutáni hidegfrontra való tekintettel inkább a biztonságot tartotta szem előtt, így még jóval a pusztító szél megérkezte előtt az egész csapat a partra érkezett.

A második versenynapon, sajnálatos módon az egyik mentőmotoros meghibásodása miatt csak a Formula Windsurfing osztálynak sikerült futamot rendezni, igen nehéz szélviszonyok között, mivel 6 és 25 csomó között váltakozott a szél erőssége. Itt megmutatkozott Glofák Olivér versenyrutinja és diadalmaskodott 4 futamgyőzelemmel, szorosan a nyomában Dr. Molnár Ákossal, aki többször is csak néhány méteres lemaradással ért célba.

Összegzésként egy szép és szélben gazdag fordulót sikerült rendezni, ami méltó nyitánya volt az idei pályaverseny szezonnak.